Odcinek o synonimach popularnych przymiotników opisujących uczucia – feelings, czyli jak wyrażać uczucia?

Konstruktywna komunikacja uczuć poprzez słowa jest złożonym procesem. Ważne jest to by dokładnie określić, jak się czujemy w związku z daną sytuacją i przekazać to precyzyjnie drugiej osobie. Znajomość znaczenia poszczególnych przymiotników opisujących uczucia będzie więc podstawą budowaniu bliskich więzi z innymi ludźmi.

Na pewno każdy uczący się zna słowa takie jak „happy”, „sad” lub „angry”. W tym odcinku wysłuchacie różnych synonimów tych przymiotników. Zastanowimy się, jak możemy inaczej wyrazić te uczucia. Zobaczysz, jak szerokim wachlarzem opisu uczuć będziesz za chwilę dysponować. Znajomość tych słów nie tylko pozwoli Ci wyrażać się bardziej szczegółowo, ale też zrozumieć wypowiedzi innych czy to w realnym życiu, czy też w popularnych serialach. Wzbogać swój język i zwiększaj swoje kompetencje! W odcinku opisuję te nowe słowa na różne sposoby, aby łatwiej było je zapamiętać. Wysłuchaj również licznych przykładów ilustrujących zastosowanie słów. Ze strony www.monikapodbielska.pl możesz pobrać kartę pracy i powtórzyć wprowadzone wyrażenia. Subskrybuj podcast i proszę o pozostawianie gwiazdek i  komentarzy. Będzie to dla mnie bardzo pomocne.

Koniecznie więc pobierzcie kartę pracy do dzisiejszego odcinka.

A może chciałbyś/chciałabyś wesprzeć moją działalność? Postaw mi przysłowiową kawę – https://www.buymeacoffee.com/mpodbielska


Pobierz kartę pracy - zostaw e-mail.

Zostawiając swój e-mail otrzymasz e-mail zwrotny z hasłem. Zachowaj hasło, które umożliwi Ci dostęp do unikalnych materiałów dodatkowych do wszystkich odcinków podcastu >> zostaw e-mail<<.

Feelings

Disappointed – rozczarowany

  • Let down – disappointed because someone did not do what had hoped or expected

e.g  I felt really let down when my friend promised to help me with the project but eventually refused.

  • Disgruntled – rozczarowany , zawiedziony i zły z tego powodu (disappointed and annoyed)

e.g. Lots of disgruntled customers leave unfavourable comments online.

  • Disillusioned – rozczarowany, pozbawiony złudzeń (disappointed because you have lost your belief in or respect for a person or idea)

e.g. She joined a political party because she wanted to make a difference, but she quickly became disillusioned with politics.

 

Angry

  • Cross (annoyed or angry) – mainly Br

e.g. I got cross with him when he wanted me to pay all the time.

  • Mad (BRE crazy or stupid) , AmE: angry

e.g. John is man with me because I spilled coffee on his jeans.

 

  • Furious or infuriated – very angry

e.g. Mary got furious when when she found out that he boyfriend had been betraying her for years!

  • Upset – sad or angry, can mean either

e.g. She was very upset when she lost her favourite ring.

(…)  chcesz wiedzieć więcej, zarejestruj się i pobierz kartę pracy