Twój English guide

Witaj na moim blogu. Nazywam się Monika Podbielska i będę Twoim przewodnikiem po nauce języka angielskiego.

Od wielu, wielu lat zajmuję się nauczaniem języka angielskiego osób dorosłych. To miejsce jest dla Ciebie, jeżeli:

  • uczysz się języka od wielu lat
  • w końcu chcesz przeskoczyć na wyższy poziom
  • nie widzisz szybkich postępów w nauce
  • czujesz, że tkwisz „w miejscu”
  • kiedyś się uczyłeś, ale wydaje Ci się, że wszystko już zapomniałeś i musisz zaczynać od początku
  • chcesz podtrzymywać znajomość języka na swoim poziomie i nie chcesz go zapomnieć

Jeżeli jesteś osobą, która uczyła się już języka angielskiego, ale z różnych powodów nie potrafi lub myśli, że nie potrafi się nim posługiwać, zapraszam na mój blog. Nie wstydź się tego. Takich osób jest wiele i spotykam ich codziennie na moich kursach.

Moim celem jest przekazanie wiedzy oparte na ogromnym doświadczeniu. Pomogę ci odnaleźć drogę i sposób nauczenia się do takiego stopnia, abyś czuł się komfortowo.

Pamiętaj, że nie jesteś jedyną osobą, która czuje się źle, że nie posługuje się sprawnie językiem angielskim. Zaproponuję ci rozwiązania, z których będziesz mógł skorzystać, aby spróbować to zmienić. Możesz śledzić moje wpisy, możesz słuchać podcastów i możesz uczyć się z kursów online lub wykupić ultra intensywny kurs stacjonarny. Przedstawię ci historie osób, które również uczyły się i borykały się z problemami wynikającymi z braku umiejętności posługiwania się językiem obcym, ale udało im się do pokonać i cieszyć się z nowych możliwości. Skorzystaj z ich rad i ciesz się nowym wymiarem swoich umiejętności. Posłuchamy, jak borykały się z problemami i jak udało im się je pokonać.

Zawsze najważniejsze dla mnie jest to, aby osoba ucząca się rozumiała przekazywaną wiedzę. Co to znaczy? Otóż osoby dorosłe ucząc się czują się o wiele pewniej i bezpieczniej, kiedy rozumieją jak działają różne struktury i są w stanie zapamiętać jak najwięcej schematów języka. Dlatego całą przekazywaną wiedzę staram się jak najbardziej porządkować – w przekazie i w głowie słuchaczy. Jedną rzeczą bowiem jest zrozumienie, jak zbudować zdania, a drugą sprawnie z tego korzystać. Przechodzimy tu więc do problemu wykorzystania języka – pisania i oczywiście mówienia. Czyli więc najpierw musimy zrozumieć, jak działa dana struktura a potem dopiero będziemy mogli z niej pewnie korzystać. Jeżeli zaczniemy od dobrego zrozumienia danego tematu, to pozbędziemy się strachu przed użyciem jej. Tak, strachu. Bo odczuwasz strach, kiedy chcesz coś powiedzieć, ale boisz się – ośmieszenia lub tego, że odbiorca niedokładnie zrozumie twoich intencji. Moim celem podczas szkoleń jest więc wykluczenie elementu strachu. Oczywiście czasem trudno jest go ominąć i czasem mylony jest po prostu ze stresem podczas czynnego wykorzystywania języka obcego. Stres jest sprawą bardzo indywidualną. Niektóre osoby odczuwają go nawet, kiedy mają coś powiedzieć w języku ojczystym, a co dopiero w języku obcym. Musimy jednak próbować wyeliminować element strachu przed powiedzeniem czegoś źle.

Wyobraź sobie sytuację, że chcesz wypowiedzieć się na spotkaniu i znasz struktury, rozumiesz jak je wykorzystać i … próbujesz. Prawda, że czujesz się o wiele lepiej, niż w przypadku, kiedy nie rozumiesz do końca jak skonstruować swoje wypowiedzi? I do tego dążymy w trakcie wszystkich naszych działań – abyś zrozumiał, poczuł się bardziej komfortowo i działał, czyli po prostu mówił!