Rozmowa z Bartkiem, który wykorzystuje angielski w pracy i podróży. Motywujące rozważania o sposobach na przezwyciężenie trudności w nauce, a także o różnicach w wykorzystywaniu języka w pracy i podróży.

Wbrew pozorom posługiwanie się językiem angielskim w pracy szybko może być zupełnie łatwe, ponieważ rozmawiamy o sprawach nam bliskich. Również możemy uczyć się od naszych rozmówców. Szybko przyswajamy określenia potrzebne do nazwania procesów, z którymi codziennie pracujemy. A co sprawia największe trudności w czasie podróży? Jakie są jego doświadczenie w nauce języka? Tego dowiesz się z rozmowy z  Bartkiem, które pracuje w branży medycznej. Osoba dorosła ucząc się języka obcego czuje się pewniej i szybciej zapamiętuje, jeżeli dokładnie rozumie nowy materiał. Oczywiście, słówek musimy po prostu nauczyć się, ale już konstrukcje gramatyczne możemy sobie logicznie poukładać. Posłuchaj, zainspiruj się i rozwijaj swój angielski.

Jako uzupełnienie do odcinka pobierz kartę pracę z najpopularniejszymi wyrażeniami slangowymi w Australii.

A może chciałbyś/chciałabyś wesprzeć moją działalność? Postaw mi przysłowiową kawę – https://www.buymeacoffee.com/mpodbielska


Pobierz kartę pracy - zostaw e-mail.

Zostawiając swój e-mail otrzymasz e-mail zwrotny z hasłem. Zachowaj hasło, które umożliwi Ci dostęp do unikalnych materiałów dodatkowych do wszystkich odcinków podcastu >> zostaw e-mail<<.

Przykłady wyrażeń slangowych stosowanych w Australii:

  1. Arvo:afternoon
  2. Barbie:barbeque
  3. Bogan:redneck, an uncultured person
  4. Bottle-O:bottle shop, liquor store
  5. Chockers:very full
  6. Esky:cooler, insulated food and drink container
  7. Fair Dinkum:true, real, genuine
  8. Grommet:young surfer
  9. Mozzie:mosquito
  10. Pash:a long passionate kiss. A pash rash is red irritated skin as the result of a heavy make-out session with someone with a beard.

(…) więcej wyrażeń w karcie pracy do tego odcinka, którą możesz pobrać za darmo.